Internetowa mapa zawierająca warszawskie budynki o charakterze zabytkowym, które znikały na "naszych oczach". Supersam, Fabryka Kamlera, Pawilon Chemia, Parowozownia i inne... Wciąż czekamy na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. kolejnych wyburzonych i zagrożonych obiektów.

Projekt „Tu było, tu stało” ma na celu dokumentację oraz prezentację interesujących pod względem artystycznym i historycznym obiektów architektonicznych z mapy współczesnej Warszawy, które zostały wyburzone po 1989 r.

Aktualne informacje o wyburzeniach także na Facebooku: http://www.facebook.com/TuByloTuStalo

Zobacz mapę na stronie Google

 

baner saw album

Zdjęcia ze Społecznego Archiwum Warszawy wracają na papier! Powstał wyjątkowy album z albumów. W nim między innymi zobaczycie ostatnie dni Supersamu, zakupy na Wolumenie czy zwykły spacer Puławską w latach 30. To Warszawa widziana oczami mieszkańców.

mmw4 banerfb

Różnorodność - to słowo towarzyszy nam przy tegorocznej serii warsztatów "Moje Miasto Warszawa". To już czwarta edycja projektu i pierwsza, w której pod lupę bierzemy kolejno wszystkie dzielnice Warszawy. Od mokotowskiego pałacyku Szustra, przez Śródmieście, Ochotę, ursynowskie blokowiska, po Rembertów i wawerskie świdermajery. Będziemy wspólnie omawiać, projektować, planować, a czasami wymyślać na nowo poszczególne rejony Warszawy. I to rodzinnie! Zapraszamy na cykl 22 warsztatów i gier miejskich dla dzieci i rodziców.

rodzinne warsztaty architektoniczno-varsavianistyczne

warsztaty rodzinne

Miejsce: Dom Spotkań z Historią, ul. Karowa 20

Czas trwania: wrzesieńgrudzień 2016 r.

Zawsze w sobotę, godziny: 12:00-14:00

Facebook

 
Zapraszamy na debatę wokół tematyki drukowanej mapy Tu było, tu stało 3. Przekształcenia w architekturze Warszawy po 1989 r., która odbędzie się 10 grudnia 2015 r. o godz. 18 w klubokawiarni Państwomiasto w Warszawie.

Link do wydarzenia na Facebooku

Zapraszamy na premierę drukowanej mapy Tu było, tu stało 3. Przekształcenia w architekturze Warszawy po 1989 r., która odbędzie się 1 grudnia 2015 r. o godz. 18.00 w Muzeum Sztuki Nowoczesnej.


Zapraszamy na cykl spacerów architektonicznych. Tematem wycieczek będą warszawskie obiekty architektoniczne, które po 1989 roku uległy znacznym przekształceniom. Dotyczy to dobrych i złych realizacji. Tych, które dały budynkom nowe życie oraz tych, których wartość artystyczna została zatarta lub utracona.

szczegóły: Zobacz wydarzenie na Facebooku

RODZINNE WARSZTATY ARCHITEKTONICZNO-VARSAVIANISTYCZNE