baner saw album

Zdjęcia ze Społecznego Archiwum Warszawy wracają na papier! Powstał wyjątkowy album z albumów. W nim między innymi zobaczycie ostatnie dni Supersamu, zakupy na Wolumenie czy zwykły spacer Puławską w latach 30. To Warszawa widziana oczami mieszkańców.

Autorami zdjęć są warszawiacy. W ciągu ostatnich lat przekazali do Społecznego Archiwum Warszawy ponad półtora tysiąca zdjęć,cześć z nich trafia do albumu. To wyjątkowe, amatorskie, często niedoskonałe fotografie, których zadaniem było dokumentowanie historii rodziny. Społeczne Archiwum Warszawy zagląda nieco szerzej w kadr – na podstawie tych zdjęć pokazuje, jak zmieniało się miasto.

ul Noakowskiego 20 1943 r. fot Zbiory Rodziny Semadeni

Premiera albumu odbędzie się 5 grudnia o godz. 18.00 w Domu Spotkań z Historią. Wydarzeniu towarzyszyć będzie dyskusja. Pomówimy m.in o roli mieszkańców miast w dokumentowaniu historii. Spotkanie poprowadzi Cezary Polak, a o prywatnych archiwach opowiedzą: Patrycja Jastrzębska - założycielka Tu było, tu stało, Grzegorz Mika - architekt i varsavianista, jeden z darczyńców SAW, Tomasz Kubaczyk - fotograf i Iwona Makowska z Archiwum Historii Mówionej DSH.

Co ważne, album jest bezpłatnym wydawnictwem. Trafi do Darczyńców, którzy wzbogacili zbiory SAW i uczestników premierowego spotkania.

Zapraszamy serdecznie!