rodzinne warsztaty architektoniczno-varsavianistyczne

warsztaty rodzinne

Miejsce: Dom Spotkań z Historią, ul. Karowa 20

Czas trwania: wrzesieńgrudzień 2016 r.

Zawsze w sobotę, godziny: 12:00-14:00

Facebook

 
Zapraszamy dzieci w wieku 5–9 lat wraz z rodzicami/opiekunami

Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona!

Obowiązują zapisy: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
(z tygodniowym wyprzedzeniem począwszy od niedzieli poprzedzającej dany warsztat)

 

organizatorzy: Stowarzyszenie Masław, Tu było, tu stało

partner: Dom Spotkań z Historią

patron medialny: Dziecko w Warszawie

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa, dzielnica Śródmieście

Zapraszamy na kolejną edycję rodzinnych warsztatów architektoniczno-varsavianistycznych MOJE MIASTO WARSZAWA. Po raz kolejny młodzi uczestnicy będą budować, projektować i oczywiście poznawać miasto Warszawę. W trzeciej odsłonie cyklu skupimy się na tematyce związanej z najbardziej rozsławioną dzielnicą stolicy, w której mieści się największą ilość zabytków i ważnych budynków stolicy - Śródmieściem. To w obrębie tej dzielnicy kilkaset lat temu kształtowała się Warszawa.

Celem warsztatów jest zapoznanie młodych Warszawiaków z architekturą, zabytkami i dziedzictwem stolicy, a także z rolą jaką pełnią. W trakcie zajęć przedstawimy nie tylko najważniejsze zabytki i ikony warszawskiej architektury, ale również jej ciekawe zakamarki i miejsca mniej znane. Poruszymy też kwestie dotyczące problemów współczesnych dużych miast i ich mieszańców, a także porozmawiamy o zmianach w przestrzeni miejskiej jakie dyktuje nam upływający czas. Każdy warsztat skupia się na określonym zagadnieniu związanym z edukacją architektoniczno-estetyczną i dziedzictwem kulturowym. W tej edycji skupimy się przede wszytskim na Śródmieściu - dzielnicy, w której swój początek miała Warszawa. To właśnie tutaj rozpoczniemy wspólne odkrywanie stolicy. Chcemy pokazać naszym małym uczestnikami funkcjonowanie miasta zwracając uwagę na relacje urbanistyki, architektury, zieleni i przestrzeni miejskiej, a przede wszystkim jak każdy z nas, duży i mały, może mieć wpływ na wygląd i rozwój MOJEGO (naszego) MIASTA WARSZAWY.

 

Na cykl składają się następujące warsztaty: 2016 09 broszura MMW
03.09 (sobota) Warszawa - tu mieszkam
10.09 (sobota) Śródmieście - dzielnica Warszawy
17.09 (sobota) Warszawskie wysokościowce
01.10 (sobota) Ile lat ma Warszawa?
08.10 (sobota) Mapa warszawskich muzeów
22.10 (sobota) Ulice i place Śródmieścia
12.11 (sobota) Po sąsiedzku
19.11 (sobota) Uwaga – zabytek!
26.11 (sobota) Z drewna, z cegły, z żelbetu – domy warszawskie kiedyś i dziś
10.12 (sobota) Tak mieszkam ja, tak mieszkał mój dziadek


Warsztaty prowadzą:

Patrycja Jastrzębska – autorka koncepcji i koordynatorka warsztatów „Moje Miasto Warszawa”. Historyczka sztuki (Uniwersytet Warszawski), dyplomowana arteterapeutka. Pomysłodawczyni i kuratorka projektu „Tu było, tu stało”, prezeska Stowarzyszenia „Masław”. Działa na rzecz przestrzeni miejskiej stolicy, animując dyskusje i spotkania. Autorka licznych tekstów poświęconych sztuce współczesnej, miastu oraz edukacji kulturalnej.

Aleksandra Pawlak – architekt wnętrz, projektant wzornictwa (Akademia Sztuk Pięknych w Poznaniu), magister filozofii. Projektuje wnętrza, meble, wzornictwo użytkowe, współpracuje przy projektach architektonicznych. Zajmuje się także projektowaniem biżuterii i fotografią. Działa aktywnie na rzecz przestrzeni miejskiej. Interesuje się teorią architektury, estetyką oraz problemami człowieka w przestrzeni.

Karolina Iwańczyk – absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Od sześciu lat współpracuje z Działem Edukacji Zachęty - Narodowej Galerii Sztuki prowadząc warsztaty i animując wydarzenia. Pracuje również jako przewodniczka w Pałacu Kultury i Nauki. Zainteresowanie tematyką miejską łączy z pasją do sztuki współczesnej.

Zuzanna Glińska - architektka i studentka historii sztuki. Zajmuje się zrównoważonym rozwojem miast i kształtowaniem przestrzeni publicznych przyjaznych mieszkańcom. Miłośniczka architektury powojennego modernizmu i warszawskich zabytków, których broni aktywnie działając w warszawskich ruchach miejskich. Od ponad roku współpracuje z Tu Było Tu Stało prowadząc warsztaty architektoniczne dla dzieci.

 

 2016 09 mojemiasto 2016 fb 03