Wycieczki-po-Bielanach sredniO RANY, BIELANY!

Cykl bezpłatnych wycieczek po Bielanach

Stowarzyszenie Masław zaprasza na cykl bezpłatnych spacerów po Bielanach. Składa się on z dziewięciu wycieczek, które odbywać się będą w wybrane niedziele od maja do października 2014 r.

Pierwszy spacer odbędzie się już 11 maja 2014 r. i połączony będzie z piknikiem.

Bielany od dawna były miejscem wypoczynku warszawiaków. Szczególnie w niedziele i święta rozbawione towarzystwo przybywało ze stolicy, by tu mile spędzić czas na wspólnych zabawach, śpiewach i spacerach. Poprzez wycieczki chcemy przywołać atmosferę warszawskiego „wywczasu” – dlatego nasz cykl rozpoczniemy niedzielnym piknikiem.

Jednak Bielany to nie tylko zieleń i cisza Lasku Bielańskiego, charakterystyczny pokamedulski zespół klasztorny oraz unikatowe Stare Bielany. To także nie mniej interesujące tereny wojskowe, blokowiska skrywające niejedną zagadkę oraz fascynujące tereny industrialne. Dzielnica Bielany ma niewątpliwie swój unikatowy genius loci, który warto z nami odkryć!

Wycieczki prowadzą: Katarzyna Jankowska, Michał Szymański, Patrycja Jastrzębska, dr Paweł Brudek, Włodzimierz Maj, Andrzej Buczyński.

Wstęp wolny!

Wycieczkom towarzyszy konkurs fotograficzno-plastyczny (szczegóły poniżej).

Organizator: Stowarzyszenie Masław

www.maslaw.org.pl

www.facebook.com/maslaw.org

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa, Dzielnica Bielany


Konkurs fotograficzno – plastyczny towarzyszący spacerom „O rany, Bielany!”:

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie fotograficzno – plastycznym, który towarzyszy naszym wycieczkom po Bielanach.
Konkurs fotograficzny skierowany jest do wszystkich uczestników wycieczek, natomiast konkurs plastyczny adresowany jest do dzieci. Tematem konkursu są miejsca, które wspólnie odwiedzimy podczas wycieczek.

Na koniec konkursu wyłonimy 6 zwycięzców, którzy otrzymają nagrody. Zostaną nagrodzone 3 zdjęcia i 3 prace plastyczne.

Nagrodzone oraz najciekawsze prace zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej projektu „O rany, Bielany!”.

Zdjęcia i skany/zdjęcia prac plastycznych prosimy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 12.10.14

Zapraszamy do nadsyłania zdjęć i rysunków! Czekają atrakcyjne nagrody!

Uwagi do konkursu:

1. Jedno osoba może przesłać na konkurs fotograficzny max. 3 zdjęcia (z danej wycieczki).

2. Przesyłając fotografie wyrażacie zgodę na ich publikację (z podaniem imienia i nazwiska autora) na naszym profilu na Facebooku oraz stronie www.maslaw.org.pl